Po co psychoterapeucie fizjoterapeuta?

Po co psychoterapeucie fizjoterapeuta, pytasz? Pewnie uważasz, że powinnyśmy wybrać się do tego speca od głowy, skoro chcemy ustawić go obok faceta od bolącego kręgosłupa, ale zdaje się, że razem mogą stworzyć całkiem udaną drużynę.

Jeżeli odczuwasz długotrwały lub nagły stres, nie radzisz sobie z rozwiązaniem jakiegoś problemu albo potrzebujesz wsparcia – wybierasz się do psychoterapeuty. A co odpowiesz, gdy zapytam Cię o Twój sen, trawienie, bóle głowy, bolesne miesiączki czy uczucie ogólnego zmęczenia i napięcia? Czasem zapominamy, że wszystkiego doświadczamy tym samym, jednym ciałem!

W naszym projekcie chcemy szerzyć świadomość wśród kobiet i nieustannie przypominać, jak o siebie dbać. Jeśli trzeba będzie, będziemy karteczką w Twoich notatkach i napisem na Twoim lustrze. Przypomnimy Ci, do kogo się zwrócić, gdy chcesz dać swojemu ciału odetchnąć i pozwolić głowie wyciszyć się na dłużej, niż kilkanaście minut dźwięku stukotania tramwaju po torach w drodze do pracy.

Poruszymy tu wiele kwestii. Niektóre z nich nie będą Ci się podobały, niektóre będą Cię uwierały. Niektóre może nawet zabolą. Będzie niewygodnie, niemodnie, nieładnie. I bardzo dobrze, bo to wszystko co zaczyna się od „nie” również nas dotyczy i stanowi o naszej kobiecości.

Miej na nas oko. Wyobraź sobie jakie robimy koktajle, skoro tak śmiało miksujemy specjalistów! 😉

Nasze hasło to: Spokojnie, idź na spacer, zrelaksuj się. Nic nie musisz.