Dzialania

Działania

Nasze gabinety (fizjo i psychoterapeutyczne) pełne są kobiet zestresowanych, niespełnionych, napiętych, żyjących pod wieczną presją, daleko od siebie. W marcu poprosiłyśmy sporą grupę kobiet, aby określiły na sześciostopniowej skali swój poziom zadowolenia z życia i poczucia dobrostanu. Połowa doszła tylko do marnej trójki – czyli tak sobie…

Odcienie Kobiet powstały z dwóch powodów. Po pierwsze, ponieważ chcemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Uświadamiać kobiety, budować społeczność, w której czują się bezpiecznie, autentycznie, gdzie dostają pełną akceptację i wsparcie niezależnie od trudności jakie je dotykają. Drugi, chyba nawet ważniejszy powód jest taki, że chcemy pomagać kobietom w osiąganiu dobrostanu pracując jednocześnie psychoterapeutycznie i z ciałem. Dlaczego właśnie w taki sposób? Ponieważ ciało i umysł są ze sobą nierozerwalnie połączone. To jak przeżywamy różne sytuacje wpływa na nasz organizm i odwrotnie. Gdy odczuwamy przez dłuży czas lęk, smutek czy rozdrażnienie, to sygnały, że coś blokujemy, zaniedbujemy jakieś ważne potrzeby, mamy za dużo stresu. Rzutuje to na nasze zdrowie, odporność, zaburzenia hormonalne. Te w następstwie powodują wahania nastroju, brak energii, kiepski sen, nerwowość, zaburzenia jedzenia i permanentne bóle brzucha i głowy. I tak w kółko. A my dalej pędzimy do przodu. Jakbyśmy nie słyszały, że nasze ciało woła „heeej, zatrzymaj się, ja daję Ci sygnały, posłuchaj mnie”. Nie słyszymy tego, bo jesteśmy przebodźcowane i nieuważne na to co dzieje się  w nas samych, mamy za dużo na głowie. Jednocześnie z niesamowitą  zręcznością, oddaniem i empatią potrafimy dbać o życie i zdrowie innych, naszych bliskich. Łatwo rezygnujemy z siebie i zapominamy, że największy prezent jaki możemy dać naszym rodzinom to siebie w pełni zdrowia i szczęścia. 

Spotkajmy się na naszych spotkaniach, warsztatach, czy w mediach społecznościowych i porozmawiajmy o tym jak poukładać chaotyczne myśli, przepracować tematy, które nas blokują i nie dają cieszyć się życiem, zadbajmy o swoje zdrowie fizyczne, uwolnijmy się od permanentnych lub nawracających dolegliwości. Zatroszczmy się o nasze szczęście, energię do życia, spokój wewnętrzny i harmonię.  To tak często używane słowa, że chcemy Wam przypomnieć co tak naprawdę znaczną.